Bodrum Bilgisayar Teknik Servis

Bodrum Bilgisayar Teknik Servis ve Bilgisayar Bakımı

B

ilgisayarların performans kaybını önlemenin en verimli yöntemi periyodik bakım yapmaktır.Gün geçtikçe bilgisayarlar ilk günkü performansını kaybetmeye başlarlar. Bunun işletim sistemiyle olduğu kadar donanımla da ilgisi vardır.

B

ilgisayarınıza giren tozlar bile bilgisayarın çalışmasını etkileyebilir hatta bozabilir niteliktedir.

 

Olası sorunların önüne geçmek için yapılması gereken düzenli olarak periyodik bakım yaptırmaktır.

 

Bodrum Bilgisayar Teknik Servis ve bakımı denince akla gelmesi gereken iki başlık vardır. Bunlardan birincisi yazılım, ikincisiyse donanım bakımıdır. Yazılım bakımında Windows’ta kullanılmayan programların kaldırılmasından CD / DVD yazıcılar gibi cihazların firmware güncellemesine kadar birçok konu bulunmaktadır.

F

iziksel bakımdaysa bilgisayarınızdaki tozların temizlenmesinden fanların yağlanmasına kadar, bilgisayarın sessiz ve performansından ödün vermeden çalışmasına devam edebilmesi için gereken birçok işlem yapılmaktadır.

Y

azılım bakımı, bilgisayarda zamanla unutulan veya hiç farkında varmadığınız, arka planda çalışan programların silinmesi ve donanıma uygun yazılım ayarlarının yapılmasıdır.

Bilgisayara yapılabilecek yazılım bakımını kendi içerisinde iki ana başlık altında ele almak gerekiyor. Birincisi işletim sisteminin ve sabit diskin bakımı, ikincisiyse firmware ve BIOS güncellemeleridir.

 
Bütün bu işlemlerin yapılması bilgi beceri ve tecrübe gerektirir.

Bodrum Usta 25 yıllık tecrübesi ile bilgisayarınızın bakımını en iyi şekilde yaparak  olabilecek en iyi durum ve performansa getirir.

Kavuniçi Web Seo Hizmetleri