Bodrum Notebook Bakımı | BODRUM USTA

Bodrum Notebook Bakımı Hizmetleri

Bir bilgisayar içinde yer alan elektrikli komponentler ısı üretir,

Bu yüzden bilgisayar içindeki fanlar, komponentleri normal çalışma sıcaklıklarına getirerek bunların soğuk kalması için havanın sirkülasyonunu sağlar. Soğutmanın yetersiz olması, aşırı sıcaklığa sebep olabilir ve böylece fanı sürekli çalışmaya zorlar.

Böyle bir durum, komponentlere zarar verebilir ve CPU’nun hızını sınırlayabilir. Yüksek güç ve sıcaklıktan kaynaklanan tüm bu sorunlar, uygulamaların normalden daha yavaş çalışmasına sebep olacaktır.

Sürekli çalışan fan sesi, bilgisayarınızın yeterince etkin çalışmadığının ve havalandırma deliklerini tıkayan birikmiş tozdan kaynaklanan bir sorununuz olabileceğinin ilk işaretidir.

Isı üreten komponentler ile fan üzerinde bulunan toz ve parçalar

Dizüstü bilgisayarlarının, altta ve yanlarda, havanın kasa içerisinden geçmesini sağlayan havalandırma delikleri vardır. Fan, bu havalandırma delikleri tıkandığında veya ısı üreten parçalar tozla kaplandığında, komponentleri düzgün şekilde soğutamaz. Parça ve toz birikimi, havanın soğutma kanatlarından akışını engeller ve fanın daha çok çalışmasına sebep olur. Havalandırma deliklerinde toz varsa, fan ve ısı siperi etrafındaki tozu kaldırarak bilgisayarı temizlemeniz gerekir. Böylece, aşağıda gösterildiği gibi tozun birikmesi engellenmiş olacaktır.

 

Bodrum Notebook Bakımı

Beğenerek aldığınız dizüstü bilgisayarınızdan en fazla verimi almak için düzenli aralıklarla fiziksel bakımını yaptırmanızı öneririz, Bodrum Usta dizüstü bilgisayarınıza gerekli fizikzel bakımın yanı sıra yazılımsal bakımıda yapar.

Yazılım bakımı

dizüstü bilgisayarınızda zamanla unutulan veya hiç farkında varmadığınız, arka planda çalışan programların silinmesi ve donanıma uygun yazılım ayarlarının yapılmasıdır.

Bilgisayara yapılabilecek yazılım bakımını kendi içerisinde iki ana başlık altında ele almak gerekiyor. Birincisi işletim sisteminin ve sabit diskin bakımı, ikincisiyse firmware ve BIOS güncellemeleridir.”Bodrum Notebook Bakımı”

Dış görünüm ve temizlik

için Bodrum Usta da çeşitli kimyasallar kullanılır diz üstü bilgisayarınızın görünümü cizikler ve eskime haricinde ilk günkü görünümüne yakın bir görünüm kazanır, finalde dizüstü bilgisayarınızın ekranı anti statik koruyucu ile kaplanarak 6 ay süreli toz koruması sağlanmış olur.”Bodrum Notebook Bakımı”

Bütün bu işlemlerin yapılması bilgi beceri ve tecrübe gerektirir.

Bodrum Usta 1985 yılından bu yana edindiği bilgi ve tecrübeleri ile dizüstü bilgisayarınızın Bodrum Notebook Bakımı iyi şekilde yaparak olabilecek en iyi durum ve performansa getirir.

Bilgisayarınıza ödediğiniz paranın karşılığını onu uzun süre ve performanslı çalıştırarak sağlayabilirsiniz. “Bodrum Notebook Bakımı”

Uzun süreli performans için bakım şarttır.

 

Kavuniçi Web Seo Hizmetleri